Viking Allround Schaatsschoenen
De schoen is vervaardigd van kangoeroe-leer en heeft een ingezet enkelstuk van stretch-materiaal om de achillespees te beschermen bij de enkel strekking. Van de kuip is alleen de contrefort thermoplastisch. Het verschil met de Marathon Special schoen is de uitgesneden voetholte ondersteuning, de leest en het met carbon verstevigde hiel gedeelte.
Let op! Dit is de prijs van alleen de schoenen.
Schoenspecificatie:
Splitcroupon voering
Split leder heeft een geschuurde toplaag (het vleug effect). Met als eigenschap dat het zorgt voor extra grip met behoud van comfort.
Leer van Kangoeroe
Extra dun en hoogwaardig lichtgewicht kangoeroe leer. Kangoeroe leer behoud de pasvorm van de schaats. Er zit weinig rek in het leer waardoor het zich met het strak trekken van de veters kan vormen naar de voet voor een fijner gevoel. Het leer is geimpregneerd voor een extra waterafstotend en duurzaam effect.
Thermoplastische zool
In de schoen is thermoplast verwerkt die door verwarming vormt naar de voet. De thermoplastische hars behoud zijn plastische eigenschappen en kan meerdere keren verwarmt worden. De vervormbare zool zorgt voor een perfecte pasvorm en extra comfort.
Kuipschoen
De laatste jaren worden schaatsschoenen en skeelerschoenen gemaakt op basis van een zogenaamde kuip. De zool en contrefort (hielverstevigingselement) is bij de kuip 1 geheel geworden. In tegenstelling tot de traditionele schaatsschoenen waar de contrefort aan de zool wordt verlijmd. De kuip bepaald in hoge mate de pasvorm van de schaatsschoenen en bestaat uit diverse lagen vezel versterkte kunststof die onder druk en tempratuur uitharden tot 1 geheel. Door de manier waarop de vezel versterkte kunststoffen worden toegepast, met een thermo hardende of thermoplastische hars, kan de kuip bepaalde eigenschappen krijgen. Eigenschappen die de schaatsschoenen in een bepaald gebied stijver, flexibeler of vormbaar maken. De kuipen die Viking produceert zijn uniek en worden nog steeds zelf geproduceerd in Nederland. De productiemethodiek is door de jaren geperfectioneerd. Voor de verschillende kuipen worden 3 soorten thermo hardende vezel kunstoffen (Glas-, Carbon-,Armideweefsel) gebruikt en 1 soort thermoplastisch materiaal in verschillende diktes.
Zool met Torsie
Zool met Vikign Torsion Technology (Vt-tec). Vt-tec zorgt voor feedback vanuit het materiaal. Dit draagt bij aan het schaatsgevoel en zorgt voor extra controle en maximale schaatsprestatie.
Smalle Leest
Dit is de smalste leest, waarbij zowel het hak- als voorvoetgedeelte smal zijn.
Deze leestvorm zorgt ervoor dat de hak goed in de schaatsschoenen opgesloten zit en daarmee voor een goede basisstabiliteit zorgt. De Marathon Allround, Gold, Gold 2000 en Gold 2005 modellen worden op deze leest gemaakt.